o projekte
ŠIKANA: Nájdi pomoc a bezpečie
Projekt je realizovaný s podporou Nadácie pre deti Slovenska.
ŠIKANA: Nájdi pomoc a bezpečie je komplexný preventívno-intervenčný projekt zameraný na vzdelávanie, prevenciu a aktívne riešenie problémov v oblasti šikany a šikanovania.
Cieľom projektu je pomáhať širokej aj odbornej verejnosti úspešne predchádzať šikane a efektívne zastavovať šikanovanie detí i mladých ľudí.
Projekt realizujeme s podporou Nadácie pre deti Slovenska a grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (2021).
Vytvorili sme bezpečné miesto na stránke www.sikana.sk pre všetkých, ktorých sa táto téma akokoľvek dotýka – pre obete šikany a šikanovania, odbornú verejnosť (psychológovia, zdravotníci, pedagógovia), laickú verejnosť, rodičov a dokonca aj tých, ktorí v minulosti niekomu šikanou ublížili a majú dodnes pocit viny a vnútorné výčitky.
Práve tu môžete nájsť všetky dôležité a relevantné informácie, odbornú pomoc, profesionálnu podporu, priestor na zdôverenie sa a prijatie, edukačné materiály, informácie a návody k možnostiam prevencie šikany a šikanovania a omnoho viac.
Pokiaľ sa nám podarí o šikane a šikanované viac hovoriť, pomôžeme tak mnohým ľuďom a predídeme následkom a traumám, ktoré táto skúsenosť so sebou prináša.
Ak máte záujem zapojiť sa do projektu ako dobrovoľník alebo spolupracovník, a zároveň spĺňate nasledovné podmienky, budeme radi keď nám zašlete vyplnený dotazník
- Dobrovoľníkom sa môže stať dospelá osoba, ktorá sa zaujíma o problematiku duševného zdravia a chce venovať svoj čas a pozornosť dobrej veci a pomoci ľuďom. Najčastejšie ide o študentov stredných a vysokých škôl s humanitným zameraním, ktorí už dovŕšili vek 18 rokov.
- Spolupracovníkom sa môže stať profesionál z oblastí, ktoré súvisia s duševným zdravím – psychológ, psychiater, terapeut, lekár, vedecký pracovník, pedagóg, andragóg, lektor a pod.
V prípade záujmu prosím vyplňte a zašlite nám tento dotazník.
Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.
NAJNOVŠIE ČLÁNKY
🖊Môj príbeh: Zažila som šikanu na pracovisku
Dobrý deň mám vlastné skúsenosti so šikanou a mobbingom na pracovisku. Posielam Vám moju výpoveď : Píšem dva
Internet je náš druhý domov – na čo musíme pamätať
Internet sa pre nás stal miestom pre zábavu, prácu, udržiavanie vzťahov, oddych, vzdelávanie sa, nákupy… Stal sa pre
Prečo niekto šikanuje práve v online svete
Kyberšikana predstavuje veľký zásah do súkromia, ktorý trvá 24 hodín denne. Kyberšikanovanie sa nezastaví ani pred dverami domu
Šikana na pracovisku: Odborné stanovisko Slovenského národného strediska pre ľudské práva
Šikana na pracovisku môže mať rôzne podoby, najčastejšie ide o tzv. mobbing, bossing či staffing. Slovenské národné stredisko
🖊Môj príbeh: Šikanovali ma kvôli anorexii
Ahoj … príbehy so šikanou sa týkajú detí, ktoré mali nadváhu a kvôli tomu sa im posmievali. Môj
Šikana na pracovisku: Bullying, Mobbing, Bossing a Staffing
Problematika šikany a šikanovania na pracovisku rozsiahla a dotýka sa nielen šikanovaného zamestnanca, jeho kolegov a zamestnávateľa, ale