🖊Môj príbeh: Nezapadla som a potom som už mala strach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
pribeh-nezapadla-som

Prihlásila som sa do projektu šikana.sk ako dobrovoľníčka a rada prispejem aj svojim príbehom, lebo so šikanou mám tiež skúsenosť – osobnú.

Šikanovali ma celú základnú školu. Neviem prečo, asi som proste len nezapadla a potom som už mala strach. Dvakrát som menila školu. S mamkou sme o tom doma veľa hovorili a snažila sa mi veľmi pomôcť. Ona ale nevedela ako. Hovorila mi, aby som to vydržala, aby som deti zavolala k nám sa hrať a tak. Ale potom som zmenila školu, lebo sa to už nedalo vydržať. Tak ma dala do školy čo mala bližšie pri práci. Ale ani to s inou školou nepomohlo, lebo sa to potom opakovalo zase.

Keď som mala ísť na strednú bývalo mi zle a bolelo ma brucho už celé leto predtým. Skoro nikam som nechodila von a ani som nemala s kým ísť. Bála som sa, že aj na strednej to bude pokračovať, že budem stále bez kamarátov a ako jediná aj bez priateľa a tak. Mamke potom niekto povedal, že by som mala začať chodiť k psychologičke a tak som začala. Stále tam chodím a je mi lepšie. Na strednej (škole) je to iné ako to bolo. Psychologička je fajn a rozumie mi. Stredná je viac v pohode aj preto, že sú tu ľudia iní – neriešia tak veľmi. Máme každý svoje nálady a blbé dni a veľa z nás chodí k psychológovi alebo tak rôzne. Nie je to hanba keď má niekto strach alebo úzkosť. Ale zase o tom ani nehovoríme. Sme celkom fajn kolektív a už sa aj teším zase na školu, maturujeme až o rok. Ak môj príbeh niekomu pomôže budem rada.

(Miška 18, študentka SŠ)

Zdieľajte tento článok
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kategória: