🖊Môj príbeh: Moju dcérku šikanujú od škôlky

pribeh-moju-dceru-sikanuju

Som mamou 11 ročnej dcérky. Je to naše jediné a vytúžené dievčatko. Je šikovná, bystrá a má veľmi dobré srdiečko. Aj s manželom sme sa snažili viesť ju len k tomu dobrému, aby bola dobrý človek.

Šikanujú ju už od škôlky kvôli jej postave. Vždy bola väčšia ako iné detí, už keď sa narodila mala bezmála 5 kíl. Aj ja a manžel nie sme žiadne „triesočky“. Aj ja som vždy bola veľké dievča. Ale ja som s tým nikdy v detstve nemala problém. Môj muž len také bežné detské posmievance občas a od učiteľa na telocviku, keď museli skákať, šplhať a také. Dcérke sa ale deti posmievajú od škôlky a až doteraz. Najskôr len tak, že aby deti rýchlo zjedli lebo im to naša dcérka poje, alebo že chodila na dupľu. Potom sa s ňou nikto nechcel držať na prechádzke za ruku z detí. Dúfali sme, že kým pôjde do školy že sa trochu vytiahne a že to nebude tak vidieť. Dali sme ju tu v našej obci. Sprvu sme to ani my neriešili. Ale v škole to pokračuje. Je to ešte horšie lebo je stále väčšia ako iné deti. V škole má samé jednotky a veľmi dobre sa učí, chodí na súťaže. AJ krásne kreslí. Neviem ako jej máme pomôcť, lebo vieme jej dať všetko len kamarátov nie. Trápi sa, ale doma o tom hovoriť nechce. Buď plače alebo aj kričí na nás doma z toho ako je nešťastná. Raz porozprávala ako sa jej deti stále smejú aj za oblečenie, lebo skoro všetko jej je obtiahnuté. Ale detské veci na ňu už nekúpime, keď chcela s obrázkom a také a dospelácke sa jej nepáčia. Hovorila, že jej schovávajú peračník, alebo berú zošity, že aby pobehla a utekala za nimi si ich zobrať a také. Je nám to ľúto, že nemá kamarátky. Dostala aspoň šteniatko, ale sama s ním vonku chodiť nechce. Vždy musíme ísť s ňou ja alebo babka. Bojí sa, že stretne deti a nebude vedieť čo im má povedať.

Kiež by tu tento projekt bol skorej. Ďakujem za všetkých rodičov a aj za odporúčania čo ste mi napísali. Skúsime predsa len toho psychológa, lebo ja už to viac nezvládam. Chcem poprosiť ostatných rodičov, veďte svoje deti k ohľaduplnosti. Dohovorte svojim deťom a učte ich čo je správne a čo nie. Nech iné deti nemusia trpieť.

(mama)

Zdieľajte tento článok

Kategória: