🖊Môj príbeh: Môjho vnúčika šikanovali v súkromnej škôlke

Môj príbeh Môjho vnúčika šikanovali v súkromnej škôlke

Bývame v Bratislave kde je už tradične problém so škôlkami. Dcéra potrebovala dať trojročného vnúčika do škôlky, čo bolo prakticky nemožné lebo nikde nebolo voľné miesto a niekedy nevzali ani štvorročné deti. Tak sme sa spolu zložili na veľmi drahú súkromnú škôlku, kde ho zobrali okamžite.

My sme si boli s dcérou aj so zaťkom škôlku pozrieť a vyzerala celkom pekne. Vnúčikovi sa tam ale nepáčilo. Mysleli sme si, že sa len nevie adaptovať a tak nám to aj bolo prezentované zo strany škôlky. Mali sme počkať pár týždňov aby sa to polepšilo. Situácia sa ale nezlepšovala a vnúčik bol stále viac ustráchaný a plačlivý. Opäť sa začal v noci pocikávať a musel mať na noc plienku. Stále nás prosil aby tam nemusel chodiť a aby mohol zostať s nami doma, alebo nech po neho prídeme už na obed. Dcéra otehotnela a aj sme premýšľali čo s tým, že či to vydržať alebo si ho necháme doma. Boli sme sa na to pýtať, aj ja aj dcéra aj zaťko ale nikdy sa to nijako neriešilo. Nakoniec chodil len na tri dni, ale stále sa tam cítil zle. Keď sme sa o tom rozprávali hovoril nám, že mu deti robia zle a že pani učiteľky o tom aj vedia, ale nič nehovoria a že keď mu ubližujú pošlú jeho hrať sa inam. Vždy keď sme išli okolo škôlky tak nám rozprával a ukazoval nám, že mu tam deti robia zle a že ho bijú a že tam nechce ísť. Bolo hrozné vidieť ako malé, usmievavé a dobrosrdečné dieťatko trpí. No, nemali sme ho kde nechať lebo aj ja stále pracujem, tak tam musel vydržať až kým dcéra nezostala pred pôrodom doma.

V septembri potom našťastie nastúpil do štátnej škôlky a tam to už bolo dobré, tam to vedeli pekne zvládať a našiel si kamarátov. Túto škôlku mal rád a neboli tam žiadne problémy aj keď bola štátna a učiteľky mali oveľa viac detí. Teraz už chodí do školy a tam je to zatiaľ v poriadku. Len do škôlky a zase do súkromnej (ale inej už) má nastúpiť jeho sestrička tak uvidíme a dúfame, že to už bude iné.

Ďakujem, že sa téme venujete aj vy lebo keď niekomu poviem, že sa to deje už v škôlkach tak mi najskôr nikto neverí. Videla som, že podobné príbehy vám ale píšu aj na internet tak preto posielam aj ten náš.

– Mária (babka)

Zdieľajte tento článok

Kategória: